Haber

Altınova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Restoranları Denetledi

Yalova Altınova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki lokantalarda incelemelerde bulundu.

Altınova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki restoranları denetleyerek, detaylı hijyen denetimleri yaptı ve gerekli kriterlere göre yerinde denetim yaptı.

Kontroller; Gıdaların Üretimi, Tüketimi ve Denetimine Dair Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, 24/4/1930 tarihli Gıdaların Üretimi, Tüketimi ve Denetimine Dair Kanun Hükmünde Kararname ve 27/5/2004 tarihli ve 1593 sayılı Genel Hıfzıssıhha Kanunu ve 5179 sayılı Kanun çerçevesinde çıkarılmıştır.

Denetimlerde; iş kıyafetleri, ekipmanların saklandığı kasalar, yemeklerin hazırlandığı mutfaklar, soyunma odaları, yiyeceklerin saklandığı dolaplar, odaların temizliği ve sanitasyon durumu, dezenfeksiyon, paspasların temizliği, havalandırma sistemleri, tuvaletlerin temizliği ve işyeri açma ruhsatları denetlendi.

Denetimlerde eksiklik yaşayan firmalara mühlet verilirken, denetimlerden geçen firmalara teşekkür edildi. Denetimlerin ardından açıklama yapan Altınova Belediyesi Zabıta Müdürü İlker Gülbahar, denetimlerin devam edeceğini ve halkın sağlığı ile ilgili her türlü tedbirin alındığını belirtti. – YALOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu