Haber

Bahçeli’den Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan’a: Zühtü Bey sizin temizlediğiniz kanlı bir terör saldırısı gerçekleştirdi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Başkanı Zühtü Arslan’ın dünkü konuşmasında, “Anayasa Mahkemesi kararlarına uymamanın hukuki dayanağı yok” dedi. Açıklamalarına tepki vererek, Anayasa Mahkemesinin Çağkan Adliye Sarasına saldırmaya çalışan DHKP/C terörist Emrah Yayla’ya karşı hakların ihlali kararını hatırlattı. Bahçeli, “Zühtü Bey, temize çıkardığınız katil terör saldırısı gerçekleştirdi” dedi. söz konusu.

“AYM YA KAPATILMALI YA DA YENİDEN YAPILANDIRILMALI”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 55. yıl kutlamasında yaptığı konuşmada, “Anayasa Mahkemesi milli güvenlik sorunudur. Bu şekilde devam edemez. Hak ihlalleriyle iç huzur ve barış ortamını sarsan Anayasa Mahkemesi,” dedi. kaos üretim merkezi olduğunu, ya kapatılması gerektiğini ya da yenilenmesi gerektiğini teyit ediyor.” baştan yeniden yapılandırılması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“GELECEĞİN GÜCÜ TÜRKİYE CUMHURİYETİ”

Bahçeli’nin açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

“MHP, 55 yıldır tüm milli ve manevi değerleri esas alan siyasi ve toplumsal merkezin temsilcisidir. Türkiye 2053’te cumhurbaşkanı olacak ve muhteşem güç Türkiye’nin inşasını uzun vadeli ve stratejik bir hedef olarak görüyoruz. Cumhuriyetin yeni yüzyılına Türk ve Türk Yüzyılı damga vuracaktır.” Çekilmesi için çalışıyoruz.

55 yıldır şunu söylüyoruz: Güçlü MHP, güçlü Türkiye demektir. Yaklaşan Türk yüzyılıdır. Geleceğin gücü Türkiye Cumhuriyeti’dir. Geçmişimizden ilham alarak tarihimizin parlak sayfalarını geleceğin Türkiye’sine mutlaka taşıyacağız.

“Anayasa Mahkemesi hukuka savaş ilan etti”

Anayasa Mahkemesi yasaya savaş ilan etti. Anayasa Mahkemesi haini haklı buldu, Türk polisi de adalet bu şekilde olmaz, bu şekilde olur diyerek gereğini yaptı. Ey vicdansızlar, teröristlerin hakları var mı? Terör meşru mudur? Dünyanın neresinde hukukun üzerine ihanetin gölgesi düştü? Anayasa Mahkemesi bir Milli Güvenlik sorunudur. Böyle bir Yargıtay yargı organları arasında olmamalıdır. Anayasa Mahkemesi ya kapatılmalı ya da yeniden yapılandırılmalıdır. Teröristlerin haklarını çiğneyen bir mahkeme Türk mahkemesi olamaz. “Skandal hak ihlali kararlarıyla kaos yaratıyor.”

haber-guroymak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu