Haber

İzmir’de yangınlarda alevlerle mücadele sürüyor

İzmir’de yangınlarda alevlerle mücadele sürüyor

İZMİR – İzmir’in Kınık ve Ödemiş ilçelerinde çıkan orman yangınlarında 8 saat geride kaldı. Ekipler, yangınları kontrol altına almak için karadan alevlerle çalışmalarını sürdürüyor.

Kınık İbrahimağa Mahallesi’ndeki ormanlık alanda çıkan yangın saat 14.13 sıralarında başladı. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, ilk müdahalesi saat 14.28’de yapılan yangına, 22 helikopter, 8 uçak, 50 su deposu, 20 su ikmali ve 7 dozer olmak üzere 30 uçakla havadan müdahale etti. Bölgedeki Balaban, Çiftlik ve Karatekeli mahallelerinin tedbir amaçlı boşaltıldığı aktarılırken, yangının saman preste kullanılan balya makinesinin alev alması ve alevlerin ağaçlara sıçraması sonucu çıktığı iddia edildi.

Ödemiş ilçesindeki yangın, saat 14.00 sıralarında Küçükkavulcuk Mahallesi’ndeki ormanlık alanda başladı. İlk müdahalesi saat 14.10’da gerçekleştirilen yangına İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri havadan 3 helikopter, karadan 15 fıskiye, 4 su ikmali ve 2 dozerle müdahale etti. Rüzgarın da etkisiyle devam eden yangın nedeniyle Ödemiş İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekiplerinin Bozdağ karayolu üzerindeki Birgi Mahallesi girişinde geçici olarak trafiği kapattığı öğrenildi.

Alevlere karşı mücadele karadan devam ediyor

İzmir’in iki ilçesinde çıkan yangında 8 saat geride kalırken, ekiplerin alevleri söndürme çalışmalarının hava kararırken karadan da devam ettiği öğrenildi. Kınık ilçesindeki yangına 50 fıskiye, 20 su temini ve 7 dozerle müdahale edilirken, Ödemiş ilçesindeki yangın 15 fıskiye, 4 su temini ve 2 dozerle devam ediyor.

akhisarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu