Haber

Kağıtsporlu kardeşler dünya şampiyonluğunda

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un altyapısından yetişen 4 kardeş, 24-29 Ekim tarihleri ​​arasında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenecek Büyükler Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek Karate A Milli Takımı’na seçildi.

MİLLİ TAKIMDA SEÇİLDİLER

Kağıtspor’un altyapısında küçük yaşta karate sporuna başlayan Kocaeli’nin Derince ilçesinde yaşayan iki kardeş ile İzmit’te bu spora gönül veren iki kız kardeş, Budapeşte’de düzenlenecek 2023 Dünya Karate Şampiyonası’na adına Budapeşte’de düzenlenecek 2023 Dünya Karate Şampiyonası’na katılacak. türk milli takımının. Bulut ve Yenen kardeşler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü’nde karate antrenörü olan babaları İsmail Hakkı Bulut ve başantrenör Mesut Kolaylı’nın gözetiminde antrenmanlarına devam ediyor.

32 yaşındaki Tuba Yakan (Yenen) 55 kilo kumite kategorisinde, 22 yaşındaki kız kardeşi Fatma Naz Yenen ise 61 kilo kumite bayanlar kategorisinde; 22 yaşındaki Enes Bulut, milli grupta 75 kilo kumite kategorisinde yarışacak, 20 yaşındaki kardeşi Ahmet Bulut ise +84 kilo kumite kategorisinde yarışacak.

“MİLLİ FORMA GİYMEK BİR GURUR”

Tuba Yakan (Yenen), “Çok çalıştık ve sonunda emeğimizin karşılığını aldık. Milli takımda olduğum için çok mutluyum. Dünya şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum” dedi. Fatma Naz Yenen, “Milli takıma seçilmek benim için büyük bir onur ve gururdur.” Dünya şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için elimden geleni yapacağım” dedi.

BULUT KARDEŞLER: “BAYRAĞIMIZI YÜKSELTMEK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Enes Bulut, “Milli takımda olduğum için çok mutluyum. Dünya şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için kardeşimle birlikte elimden geleni yapacağım.”

Ahmet Bulut, “Dünya şampiyonasına katılmak her sporcunun hayalidir. Allah’ın bana bu hayali nasip etmesinden dolayı çok mutluyum. Bayrağımızı dünya şampiyonasında dalgalandırmak için elimden geleni yapacağım, umarım ülkemizi temsil ederim. Ülkeyi en iyi şekilde.”

BABA BULUT: “ÇOCUKLARIMLA GURUR DUYUYORUM”

Teknik Direktör İsmail Hakkı Bulut, çocuklarının milli takıma seçilmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Çocuklarımla gurur duyuyorum. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a, Kulüp Başkanımız İbrahim Erçin’e ve kulübümüze teşekkür ediyorum. Başantrenör Mesut Kolaylı’ya bu başarıdaki katkılarından dolayı teşekkür ederiz.” “dedi.

aydincik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu