Ekonomi

Spectral AI, 149 milyon dolarlık BARDA sözleşmesini güvence altına aldı

DALLAS – Spectral AI, Inc., tıbbi teşhis için yapay zeka (AI) konusunda uzmanlaşmış Dallas merkezli bir şirket. (NASDAQ:MDAI), geliştirmeden ticarileştirmeye geçişte önemli ilerleme kaydettiğini duyurdu. Şirketin CEO’su ve Kurucu Ortağı Wensheng Fan ve Yönetim Kurulu Başkanı Richard Cotton, Hissedarlara Mektuplarında, yara bakımı değerlendirmesini ve tedavisini iyileştirmeyi amaçlayan DeepView Sisteminin yakın zamandaki başarılarını ve gelecekteki beklentilerini vurguladı.

Mektupta, Biyomedikal İleri Araştırma ve Geliştirme Otoritesi’nden (BARDA) devam eden ürün geliştirme ve tedarik için azalmayan finansman sağlayacak 149 milyon dolarlık ödülle şirket tarihindeki en büyük sözleşmenin kazanıldığı belirtildi. ABD ve İngiltere’de beklenen düzenleyici onaylarla birlikte Spectral AI, önümüzdeki üç yıl içinde yanık ve Diyabetik Ayak Ülseri (DFU) endikasyonlarına yönelik dört platformda gelir elde etmeyi ve potansiyel olarak 2024’ün ikinci yarısında kullanıma sunulmasını bekliyor.

Spectral AI, DeepView Snapshot® görüntüleme teknolojisi için FDA ve UKCA işaretini aldı ve yakın zamanda UKCA işaretlemesi için öngörü yazılımı DeepView AI®-Burn’u sundu. Şirketin DFU Klinik Çalışmasından elde edilen ara sonuçlar ümit vericidir ve yara iyileşmesi değerlendirmeleri için DeepView Sistemini doğrulamak amacıyla çeşitli klinik çalışmalar devam etmektedir. Yanık tedavisine ilişkin değerli bir çalışma ABD’de devam ediyor ve 2025 yılının ilk yarısında FDA onayına sunulması bekleniyor.

Şirket ayrıca yönetim ekibi ve Yönetim Kurulu’nda yaptığı iyileştirmelerle büyümenin bir sonraki aşamasına hazırlandığını da belirtti.

Bu makaledeki bilgiler bir basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

susehri-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu